http://www.sztandar.info Domy w szeregowcu Dąbrówka http://jandach.pl/pl/deweloper-dabrowka Deweloper Dąbrówka, domy i mieszkania w Dąbrówce

Energia wiatrowa jest źródłem energii elektrycznej. Przechodzi ona w nią dzięki pracy wiatraków. Ruch rozłożystych skrzydeł jest wzmacniany specjalnym mechanizmem ulokowanym wewnątrz wiatraka. Znajdują się one na wysokim i masywnym słupie.
Wiatraki były znane już dawno temu. Wcześniej, jednak, uzyskiwało się z nich energię potrzebną do nawadniania pól, czy młynów, później tartaków. Mówi się, że ich ojczyzną jest Holandia. Najczęściej, natomiast, można jest spotkać w Niemczech, Francji czy Chinach.
Obecnie są ekologiczną alternatywą dla tradycyjnie funkcjonujących elektrowni. Energia wiatrowa podlegająca przekształcaniu przez turbiny, przechodzi w energię elektryczną. To dość skomplikowany proces, a koszty produkcji takiego wiatraka są wysokie. Biorąc pod uwagę kilka lat użytkowania, ich montaż jest opłacalny.
Niektórzy sprzeciwiają się montowaniu wiatraków. Uważają, że podczas pracy są zbyt głośne. Oczywiście nie jest to duży hałas ale przy ciągłej pracy wiatraków, może być uciążliwy.

Comments are closed.