domy szeregowe Luboń i program MDM od Jandach Znany developer koło Poznania buduje w miejscowości Lusowo

Energia wiatrowa produkowana w efekcie pracy wiatraków jest źródłem energii elektrycznej. To doskonałe rozwiązanie na wytwarzanie prądu z zachowaniem ostrożności względem środowiska naturalnego.
Wiatraki były budowane już w czasach starożytnych. Miały one za zadanie nawadnianie pól uprawnych i dostarczanie energii do młynów, potem tartaków. Stąd taka powszechność w niektórych państwach, na przykład Holandii czy Danii. niektóre państwa europejskie poszły w stronę uzyskiwania prądu przy użyciu wielkich wiatraków. Mogą one osiągać nawet sto metrów. Ich skrzydła są wielkie i rozłożyste. ten fakt sprawił, że zyskały sobie przeciwników. Ci, którzy nie należą do zwolenników elektrowni wiatrowych, twierdzą, że mają one niekorzystny wpływ bo stoją często na drodze ptaków, które ciągle migrują. Wiatraki mają wytwarzać niewielki hałas, który przy ciągłym występowaniu staje się nie do zniesienia przez ludzi.
Energia wiatrowa nie powoduje, jednak emisji żadnych szkodliwych substancji chemicznych, dlatego warto rozważyć jej wykorzystanie, chociażby w terenach niezaludnionych.

Comments are closed.