nowe osiedla Poznań Nowe Miasto http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-nowe-miasto Mieszkania na sprzedaż Poznań Nowe M

Prąd elektryczny jest wykorzystywany każdego dnia przez większość ludzi na ziemi. Jest istotny, jeśli przeanalizować pracę aparatur medycznych, sprzęty wykorzystywane w transporcie, do ogrzewania czy oświetlania. Wielu z nas nie wyobraża sobie, pewnie, życia bez prądu. Warto, zastanowić się, jaki wpływ na nas, na nasze otoczenie mają tradycyjne elektrownie.
Ich funkcjonowanie niekorzystnie działa na środowisko naturalne, a tym samym, zagraża człowiekowi. Elektrownie cieplne emitują do powietrza gazy, które szkodliwie oddziaływają na powietrze, wodę gruntową, glebę. Ponad to, szkodzą okolicznej roślinności i zwierzętom. Elektrownie wodne są nieco lepszym rozwiązaniem, ale też mogą naruszać naturalny obieg wody, powodować erozje, zalewanie przybrzeżnych siedlisk ptaków, zwiększać występowanie glonów, a tym samym śnięcie wielu gatunków ryb.
Alternatywą okazują się elektrownie wiatrowe, gdzie energia wiatrowa jest przekształcana w energię elektryczną. Wiatraki pracujące w takich elektrowniach są ogromne i mogą zakłócać fale radiowe i telewizyjne, szpecić krajobraz, nieco hałasować. Więcej mają, jednak, zalet, więc często są budowane.

Comments are closed.